piątek, 21 czerwca 2013

Gorset Underbust z bordowej tafty :)

Tym razem zaprezentuję gorset :) z bordowej tafty. Co prawda jest to mój drugi gorset robiony z tego materiału . Doszłam jednak do wniosku że nie jest to mój ulubiony typ tkaniny. A czemu po prostu :) - widać na nim dziurki , więc nie ma szansy na poprawki :( .

A co to jest w ogóle tafta?
Tafta jest to materiał, który jest produkowany  z multifilamentów (czyli włókien ciągłych). Posiada ona bardzo gęsty splot - dzięki czemu ma zastosowanie nawet w ubiorze narciarskim (kurtki, kombinezony, spodnie -oczywiście jest to wersja matowa tafty). 
Dlaczego tafta się tak świeci?
Efekt optyczny mienienia się kolorów zawdzięczamy po prostu połyskliwym nitkom multifilamentów . Odbiją one światło zależnie od kąta ułożenia tkaniny.

Tafta może zostać wykonana z 100% jedwabiu, poliestru,poliamidu oraz włókien octanowych.

Zdjęcia gorsetu wykonanego z tafty :)

Oraz na czym polega ręcznie podszywana lamówka ? :)

Od strony zewnętrznej jest ona przyszywana maszynowo przy zgięciu -> szew po zawinięciu lamówki nie jest widoczny na zewnętrznej warstwie gorsetu .
Zapraszam również wszystkich na bloga  Retrochicchick . Znajdziecie tam sprowozdanie z imprezy :) Pin Up Your Style na której byłam :) i na której była możliwość przymierzenia gorsetów, oraz innych przepięknych ubrań pochodzących z Brit Style oraz Greta Vintage Store :)


Pozdrawiam wszystkich :)

2 komentarze:

  1. Niezbyt mi się podoba tafta przez ten swój połysk. Ale za to kształt gorsetu i te poprzeczne wstążki - mrrrr! Przyjemnie się czyta takie ciekawostki, mam nadzieję, że będzie ich więcej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Napewno :) ja również niezbyt za taftą nie przepadam bo po prostu wydaję mi się strasznie sztuczna . Sama wolę bawełnę satynowaną -> która ma delikatny połysk oraz po ostatnich zakupach jedwab typu doupion (co do innych się nie wypowiem bo nie znam) który nie ma aż tak sztucznego połysku.

    Postaram się wrzucać ciekawostki o materiałach, gorsetach, recenzję ubrań oraz informację pomocnicze dotyczące szycia .

    OdpowiedzUsuń